academy

philadelphia Union Academy U-14

       

 2014-2015 PHILADELPHIA UNION U14 ROSTER

Head Coach:  Chris Brewer

Asst Coach: Kevin Coleman

GK Coach: BJ Callaghan 

First Name

Last Name

Previous Club

Development Club

Brenden
Aaronson
NJ Real
Medford SC
Obafemi
Awodesu Continetal Fc  
Blaire
Barber
PSC Coppa
 
Nicholas 
Blacklock
LVU
 
Daniel
Bloyou
Lighthouse SC
 
Iverson
Brisma
West Windsor
 
Kenyatta
Collins
South Jersey Elite Barons
 
Christian 
Contreras
East Brunswick
 
Tanner
Dail
Richmond Kickers
 
Carlos 
Dos Santos
FC Delco
Philadelphia SC
Carter 
Emack
BUSA
 
Kevin
Escobar
East Brunswick
 
Vilbert 
Fortulus
South Jersey Barons
 
Giovani
Jimenez
East Brunswick
 
Nicholas 
Liddy
FC Delco
Southhampton
Rayshawn
McGann
Boca United
 
Maxwell
Owens
South Jersey Elite Barons
 
Michael 
Pellegrino
South Jersey Elite Barons
 
Tomas
Romero
NJ Real Arsenal
 
Aziz
Saidi
Continental FC
 
Nykolas 
Sessock
FC Delco
 
Antek
Sienkiel
PDA
 
Andrew
Taber
FC Delco
 
Fimmbar Teah PSC Coppa  
Tonny Temple North Union United  
Cole  Turner Baltimore Celtic  
Andres Uribe West Windsor  

2014-15 GAME SCHEDULE

Game Times TBD:  Click here for schedule updates

September

Sept. 6: Met Oval vs. Union at Metropolitan Oval (12:00 p.m.)

Sept. 13: Union vs. Player Development at The Proving Grounds (10:30 a.m.)

Sept. 20: Union vs. Continental FC DELCO at YSC Sports (3:00 p.m.)

Sept. 27: Union vs. Richmond United at YSC Sports (3:00 p.m.)

October

Oct. 4: NJCSA vs. Union at St. John Vianney HS (5:00 p.m.)

Oct. 11: Union vs. Prince William Courage at YSC Sports (3:00 p.m.)

Oct. 18: Union vs. World Class FC at YSC Sports (3:00 p.m.)

Oct. 25: NYRB vs. Union at Red Bulls Training Facility (1:30 p.m.)

November

Nov. 2: D.C. United vs. Union at Catholic University (12:00 p.m.)

Nov. 8: Union vs. PA Classics at YSC Sports (2:00 p.m.)

2015

March

March 7: Union vs. Baltimore Bays Chelsea TBA 

March 14: Continental FC Delco vs. Union at The Proving Grounds (12:00 p.m.)

March 21: Union vs. Lehigh Valley United TBA

April

April 18: Union vs. NJCSA TBA

April 19: Union vs. Empire Revolution TBA

April 25: Cedar Stars Academy vs. Union TBA

May

May 2: Players Development Academy vs. Union at PDA (6:30 p.m.)

May 9: Union vs. Soccer Association of Columbia TBA

May 24: Bethesda-Olney vs. Union at Richard Montgomery HS (3:30 p.m.)

May 30: Union vs. NYRB TBA

June

June 7: Union vs. Match fit Academy TBA