Academy U-18

Birth Year First Name Last Name Position Previous Club Development Club
1997 Derrick Amaniampong M Lonestar Lower Merion
1998 Justin Bajek G Kirkwood Kirkwood
1997 Conor Bradley M Nether Providence  
1997 Shane Bradley D Nether Providence  
1998 Robert Campbell D Nether Providence Nether Providence
1998 Lamine Conte M Lonestar Lonestar
1998 Joseph DeZart D NJSA Ironbound Premier
1998 Freeman Dwamena D FC DELCO PSC Coppa
1997 Tarik Gazko M Torku Konyaspor Manhattan Kickers
1997 Frederick Gil D Sunrise Sunrise
1998 Tiger Graham F FC DELCO TEYSA
1998 Dawson McCartney M FC DELCO NJSA; Highland
1999 Mark McKenzie D Delaware Rush Wilmington Rangers
1998 Jerren Nixon F KSA KSA
1998 Emmanuel Perez M FC Dallas FC Florida
1999 Matthew Real D FC DELCO Lower Merion
1998 Maximilien Sakiewicz M Continental FC TSF Academy
1997 Yosef Samuel F KSA KSA
1998 Alexander Soto M NJSA TSF
1998 Raheem Taylor-Parkes M Montverde Academy VSI West Florida Flames
1998 Auston Trusty D Nether Providence Nether Providence
1998 Andrew Verdi GK FC DELCO FC Bucks
1997 Abu Bakarr Winter M FC DELCO  

Click here for schedule and results

 

April 2016

Saturday April 2, 12 a.m. at TBD

Philadelphia Union 

PA Classics 

 

Saturday April 9, 11 a.m. at YSC Sports, Wayne, PA

Philadelphia Union 

NJCSA 

 

Saturday April 16, 11 a.m. at Empire United Soccer Complex, West Henrietta, NY

Philadelphia Union 

Empire United 

 

Saturday April 23, 2:30 p.m. at Richard Montgomery High School, Rockville, MD

Philadelphia Union 

Bethesda-Olney 

 

Saturday April 30, 12 p.m. at PDA Soccer Complex, Somerset, NJ

Philadelphia Union 

Players Development Academy 

 

May 2016

Saturday May 7, 11 a.m. at YSC Sports, Wayne, PA

Philadelphia Union 

Richmond United 

 

Saturday May 14, 11 a.m. at YSC Sports, Wayne, PA

Philadelphia Union 

Montreal Impact FC 

 

Saturday May 21, 11 a.m. at YSC Sports, Wayne, PA

Philadelphia Union 

New York Red Bulls 

 

June 2016

Saturday June 4, 12 a.m. at TBD

Philadelphia Union 

D.C. United